reklamcılıkta ”kişiye özel reklam” devri
36
post-template-default,single,single-post,postid-36,single-format-standard,bridge-core-2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

reklamcılıkta ”kişiye özel reklam” devri

reklamcılıkta ”kişiye özel reklam” devri

teknolojinin hızla ilerlemesi, reklamcılık ve pazarlama sektörünü sürekli olarak yeniden şekillendiriyor. kendini güncellemeyen proje ve bakış açıları tarihe karışırken, bu kritik değişime ayak uydurabilenler pastadan aldıkları dilimi büyütüyor.

reklamcılık tarihi çok eskiye dayansa da, günümüzün çığır açan yeni teknolojileri sayesinde; reklam kampanyaları eskiden oldğu gibi sonsuz bir kalabalığa seslenmek yerine, şimdi sadece ürün veya hizmetin kendisine ilgi duyan kişilere duyuruluyor.

örneğin; diyelim ki, sadece avukatlara hizmet veren özel bir temizlik şirketi sahibisiniz ve işinizi daha fazla müşteriye ulaştırmak istiyorsunuz. işinizi geleneksel yayıncılığın önemli unsurları olan radyo, tv, gazete, dergi ve açık hava reklamcılığı mecralarından bir veya bir kaçı ile duyurmak istediğinizde, kampanyanız yüzbinlerce / milyonlarca kişiye aynı anda duyurulur. bu mecralarda yayınlanan kampanyalarda kitleler arasında hedef kitle seçimi yapılamaz ve mesajlar tüm kullanıcılara iletilir.

''artık bekar öğrenciye bebek bezi, ev hanımına ağaç kesme motoru reklamı gösterme devri kapanıyor.''

dijital reklamcılığın google ads gibi önde gelen bazı platformları tarafından sunulan büyük network ağları sayesinde; yer, yaş, cinsiyet, dil, medeni durum, aylık hane geliri, konum ve çok daha fazla kategoriye ayrılmış hedef kitleler arasından işinize en uygun hedef kitleyi seçip, sadece o hedef kitleye yönelik özel kampanyalar yayınlayabilirsiniz. böylece sonsuz bir boşluğa seslenmek yerine, sadece işiniz veya hizmetinizle ilgilenen potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşarak, ekonomik kampanyalar yürütebilir, dönüşüm oranınızı yukarılara çekebilirsiniz.

No Comments

Post A Comment