dünya hızla mobilleşiyor!
40
post-template-default,single,single-post,postid-40,single-format-standard,bridge-core-2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-19.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

dünya hızla mobilleşiyor!

dünya hızla mobilleşiyor!

teknoloji hızla ilerleyip hayatımıza büyük kolaylıklar sağlarken, insanların teknolojiyi kullanma alışkanlıkları da hızla değişiyor. ilk başlarda oldukça düşük olan dünyadaki mobil kullanıcı sayısı, 2019’un ilk çeyreği verilerine göre; toplam 5.15 milyara ulaştı.

mobile yolculuk çoktan başladı!.

akıllı cihaz üreticileri yeni teknolojilerin üzerinde çalışarak, yep yeni özellikleri insanlığın hizmetine sunuyor ve her geçen gün binlerce yeni mobil internet kullanıcısı aramıza katılıyor. geçmiş yıllarda genellikle bilgi alma gibi çeşitli amaçlar için kullanılmaya başlanan internet teknolojisi, son yıllarda popüler hale gelen youtube, instagram, facebook, twitter… benzeri daha sayamayacağımız bir çok yeni platform sayesinde dünyayı sosyalleştirmek için de kullanılmaya başlandı. cep telefonu, tablet ve diğer akıllı cihazlarla internete erişim sağlayan dünya üzerindeki mobil kullanıcı sayısı 2018’in son çeğreğinde 5 milyarın üzerine çıktı ve bu sayı gittikçe artıyor.

reklamverenler bu büyük değişime ayak uydurmaya çalışıyor.

Geçmişte daha çok masaüstü bilgisayarlar gibi cihazlar aracılığıyla kullanılan internet, bugün üst düzey özelliklere sahip gelişmiş mobil cihazlar sayesinde cebimizde ve daima elimizin altında bulunuyor.

mobil kullanıcıların artmasıyla birlikte milyonlarca web sitesi ve çeşitli platform için mobile yolculuk yıllar önce başladı. dünyanın en büyük arama motoru google, mobil kullanıcıların interneti daha kolay ve keyifli şekilde kullanabilmelerini sağlamaya teşvik etmek maksadıyla bir bildiri yayımlayarak, masaüstü bilgisayarlara göre tasarlanan internet sitelerinin mobil arayüz desteği sunmamaları halinde ikinci sıraya gerileyebileceklerini belirtmişti.

reklamverenler, mobil kullanıcıların neredeyse ellerinden hiç düşürmediği cihazlara ulaşarak, etkili reklamlarla işini yayınlıyor ve yüksek oranda geri dönüşüm elde ediyor.

No Comments

Post A Comment